No warranty - Categories - Dá sa tomu veriť ?

NABANÁNUJTE SA!

Profesor CCNY na hodine fyziológie a psychológie hovoril svojim študentom o banánoch. Použil slovné spojenie, nabanánovať sa, ktoré vychádza z účinkov banánov na mozog. Čítaj:


Nikdy nedávaj banán do chladničky!!!
Keď si prečítaš tento článok, už nikdy sa nebudeš pozerať na banán tými istými očami.
Banán obsahuje tri prírodné cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanú s vlákninou. A banán dáva okamžitý podpornú a substančnú dávku energie.
Výskum potvrdil, že púhe dva banány poskytujú dostačujúcu dávku energie potrebnej na výdatné 90-minutové cvičenie. Nie je divu, že banán je ovocie číslo jedna u vedúcich svetových atlétov. Ale energia nie je tým jediným, čím nás môže banán držať fit. Dokáže tiež pomôcť prekonať podstatné množstvo chorôb a neželaných stavov, tvoriac tak prvok ktorý by mal byť určite pridaný do našej stravy.


Depresia: Podľa posledných výskumov vykonaných na MIND medzi ľuďmi trpiacimi na depresiu veľká časť z nich sa cíti výrazne lepšie po požití banánu. To je preto, lebo banán obsahuje tryptophan, druh proteínu ktorý telo premení na serotonín, známy ako uvoľňujúci a relaxačný prvok ktorý zlepšuje náladu a celkovo vás robí šťastnejším.


Pro Menštruačné Syndrómy: Zabudnite na tabletky - nabanánujte sa. Vitamín B6, ktorý sa v banáne nachádza, vám zreguluje hladinu glukózy v krvi, čo pozitívne zaúčinkuje na vašu náladu..


Anémia: Vysoký obsah železa v banánoch dokáže stimulovať hemoglobín v krvi a pomáha v prípade anémie.


Krvný tlak: Toto jedinečné tropické ovocie má extrémne vysoký obsah Potasia a pritom nízky obsah soli, a to robí banán perfektným nástrojom v boji proti krvnému tlaku. Naviac, US Food and Drug Administration práve povolila banánovému priemyslu aby mohla oficiálne vyhlasovať schopnosti tohto ovocia na znižovaní rizík krvného tlaku a infarktu.


Mozgová sila: 200 študentov na škole v Twickenhame (Middlesex, England) dostávalo tento rok výpomoc počas skúškového s banánovou potravou: na raňajky, desiatu a obed ako prostriedku na zvýšenie výkonnosti ich mozgu. Výskum dokázal, že toto ovocie, nabalené potasiom dokáže pomáhať a robiť študentov oveľa sústredenejšími.


Trávenie: Vysoký obsah vlákniny v strave tvorenej banánmi pomáha upraviť činnosť tráviaceho traktu do normálu a pomáha prekonať problémy bez použitia laxatív.


Kocovina: Jeden z najrýchlejšie zaberajúcich spôsobov odstránenia poopi-cových stavov je urobiť si banánovo mliečny šejk osladený s medom. Banán utíši žalúdok a s pomocou medu vybuduje naspäť zničené hladiny cukru v tele, zatiaľ čo mlieko utíši a znovu zavodní váš systém.


Pálenie pri srdci: Banány majú účinok ako prírodný antacid v tele, takže ak máte problémy s pálením pri srdci, zjedzte banán na úľavu pri pálení.


Ranné bolesti: pár súst banánu medzi jedlami pomáha udržať hladinu cukru vo vyvážení a odstraňuje ranné bolesti.


Nervy: Banány majú vysoký obsah B vitamínov čo tíši nervový systém.
Nadváha: Práca pod tlakom? Štúdie Inštitútu Psychológie vo Viedni dokázali, že práca pod tlakom často vedie k precpávaniu sa ukľudňovacími doplnkami ako je čokoláda alebo čipsy. Pri prieskume 5,000 hospitalizovaných pacientov vedci zistili, že najobéznejšími boli skupiny osôb pracujúcimi v práci pod vysokým nátlakom. Správy uvádza v závere, že to aby sme dokázali vylúčiť požívanie jedla zapríčineného panikou, potrebujeme kontrolovať našu hladinu cukru v tele. Kus banánu s vysokým podielom uhlohydrátov požitý každé dve hodiny vám pomôže udržať túto hladinu.


Žalúdočné vredy: Banán je používaný ako diétne jedlo pri zažívacích problémoch pre svoju hladkú textúru a jemnosť. Je to jediné surové ovocie, ktoré môže byť požívané bez bolestí i v chronických prípadoch. Banán taktiež dokáže neutralizovať nadmernú kyselinu a znižuje podráždenie tým že jemne vystelie steny žalúdka.


Kontrola teploty: Veľa iných kultúr uznáva banán ako chladiace ovocie ktoré dokáže znížiť obe, ako telesnú tak i emociálnu teplotu očakávajúcich mamičiek. Napríklad v Thajsku tehotné ženy požívajú banány, aby zaistili, že ich bábätko sa narodí s dobrou teplotou.
Problém so sezónnou citlivosťou (SAD): Banány dokážu pomôcť ľuďom trpiacim na SAD pretože obsahujú prírodný tryptophan ktorý zlepšuje náladu.


Fajčenie a požívanie tabaku: Banány dokážu pomôcť ľuďom ktorí sa pokúšajú prestať fajčiť. Vitamíny B6, B12 obsiahnuté v banánoch ako i potasium a magnézium pomáhajú telu prebrať sa z nikotínového dlhu.


Stres: Potasiumje životne dôležitý minerál pomáhajúci normalizovať srdcový rytmus, pomáha distribúcii kyslíka do mozgu a reguluje vašu telesnú hladinu vody. Keď sme v strese náš metabolický pomer sa zvyšuje a tak znižuje našu hladinu potasia. Toto môže byť vyvážené naspäť s pomocou s vysoko potasiovým „nabanánením sa.”


Infarkt: Podľa výsledkov zverejnených v The New England Journal of Medicine, jedenie banánov ako súčasť pravidelnej stravy môže znížiť riziko infarktu až o 40%!


Bradavice: Táto jednoduchá prírodná alternatíva potvrdzuje, že ak sa chceš zbaviť bradavice, zober kus banánovej šupy a prilož na bradavicu so žltou stranou von. Zľahka pripevni šupu na jej miesto s lekárskou páskou!


Takže, banán je skutočne prírodný prostriedok na veľa chorôb. Ak porovnáš banán s jablkom, má v sebe štvornásobne viac proteínov, dvojnásobne viac uhlohydrátov, tri krát viac fosforu, päť krát viac vitamínu A a železa, a dvojnásobok iných vitamínov a minerálov. Jeho bohatosť na potasium ho robí ovocím z najvyššou známou hodnotou. Asi je práve čas na to aby ste zmenili svoje staré zvyky na „Jeden banán denne drží vášho lekára v nedohľadne!”


PS: Banán je práve dôvod, čo musí robiť všetky opice také šťastné po celý čas...


Hej, a pridám sem ešte niečo: chcete mať vaše topánky rýchlo lesklé? Zober vnútornú stranu banánu, priamo s ním pretri svoje topánky...nakoniec zľahka prebehni so suchou látkou. Neuveriteľné ovocie!!!

March 28, 2009


Comments:

Posted by: Marta on April 21, 2009, 1:39 p.m.

Comment: Hm, nuz je jasne, ze kazda potrava ma svoje kladne stranky. Mna len rusi fakt, ze sa o bananoch ako takmer zazracnom lieku pise v case, ked podstatne zdrazeli...

Sorry, comments are closed for this item.

“Our mission is to preserve, protect and promote the freedom to use, study, copy, modify, and redistribute computer software, and to defend the rights of Free Software users.” FSF

“Our mission is to preserve, protect and promote the freedom to use, study, copy, modify, and redistribute computer software, and to defend the rights of Free Software users.” FSF


Free BIOS Campaign

Free BIOS Campaign

Recent Features

Recent Blogs

Recent Photos Gallery

Most Viewed No warranty

Links

 • Lauren A. Colby
 • Not f'd — you won't find me on Facebook
 • ANTI-STATE•ANTI-WAR•PRO-MARKET
 • Môj veréjny mediagoblin
 • Kniha vitazstvo nad rakovinou
 • English to Slovak Slovak to English (certified)
 • Video vitazstvo nad rakovinou
 • gentoo.org
 • Made with Django.
 • Go To Project Gutenberg
 • Stanislaw Lem
 • Slashdot
 • [FSF Associate Member]
 • Weather
 • http://www.iherb.com
 • Mastodon