No warranty - Categories - Dá sa tomu veriť ?

Palmové listy

Chvíľu som rozmýšľal, či to vôbec zavesím, nakoľko autor je neznámy. Ale je to tak provokatívno protirečivé, že som neodolal. Aj keď si nemyslím, že ide jednoznačne o humor


Palmové listy: Odhaľujú budúcnosť!
27. novembra 2008,
Počuli ste už o indických knižniciach palmových listov? Na území Indie ich je celkom dvanásť a ukrývajú v sebe dlhú ľudskú históriu zaznamenanú na suchých palmových listoch. Tí, čo v nich vedia čítať, vám poodhalia nielen minulosť ľudského bytia, ale aj budúcnosť, ktorá je v nich zaznačená a začína sa nepríjemne napĺňať.
História palmových listov
Palmové listy sú prúžky, ktoré majú šesť centimetrov na šírku a štyridsaťšesť centimetrov na dĺžku. Najstaršie z nich majú až päťtisíc rokov, a začali ich písať siedmi indickí svätí muži. Sú napísané v dávno zaniknutých jazykoch – v starotamilčine a v sanskrite. Existuje len pár ľudí, ktorí v nich dokážu čítať, a preto o nich doteraz tak málo ľudí vie. Palmovým listom sa však už dlhodobo venuje nemecký spisovateľ Thomas Ritter, ktorému sa podarilo získať tristo palmových listov zo súkromnej zbierky osemdesiatročného indického zberateľa Ánanda Rámeša.


Zlá budúcnosť ľudstva ukrytá v palmových listoch
Určite si opäť poviete, že zase jedno z mnohých proroctiev, ktoré sa snaží na seba upozorniť. Je však o to zaujímavejšie, že sa v nich dozviete aj o Európskej únii, a tiež o celosvetovej finančnej kríze, ktorá teraz vládne celému svetu.


Thomas Ritter dal získané palmové listy vedecky preskúmať, aby zistil, aké sú staré. Odborníci pomocou rádiokarbónovej metódy zistili, že majú asi štyristoštyridsať rokov – nič prevratné, no po preložení textov jedným z vykladačov Ritter zistil, že sa v nich nachádza proroctvo týkajúce sa 21. storočia.


O autoroch týchto palmových listov sa toho nedá veľa zistiť, no vie sa, že to boli indickí proroci, ktorí mali v tom čase v Indii veľkú popularitu. Už vtedy napríklad jeden z nich vedel, a do palmových listov napísal, že vznikne Európska únia, ktorá sa v roku 2004 rozšíri o východoeurópske štáty. Tieto štáty budú očakávať zvýšenie prosperity, ktorej sa však nikdy nedočkajú, pretože zakladajúce štáty Európskej únie sa budú na nich obohacovať. Začína to byť badateľné.


V proroctve je tiež napísané, že sa v roku 2005 nepodarí presadiť „jednotný základný zákon“ – autor mal na mysli Európsku ústavu. A proroctvo ide aj do detailov – „zákon odmietnu obyvatelia dvoch zemí“. Stalo sa, pretože vo Francúzsku a Holandsku neprešla Európska ústava referendom.


A neznámy autor ide ešte ďalej – hospodárska situácia sa vraj bude zhoršovať aj vďaka návalu imigrantov, až sa nakoniec celá Európska únia rozpadne. V roku 2011 by mali stratiť peniaze v západnej Európe, ale aj v USA hodnotu. Príčina? Zlá hospodárska a finančná politika založená na honbe za nepretržitým ekonomickým rastom.


Katastrofa v roku 2029
Začnú ju klimatické zmeny, za čo budeme zodpovední my ľudia. Milióny ľudí stratí domov, a budú sa sťahovať z krajín, ktoré budú odolnejšie voči záplavám a zemetraseniam. Začne sa celosvetový boj o prežitie – potraviny nebudú postačovať pre všetkých obyvateľov, a nikto sa nebude riadiť medzinárodnými zmluvami a vzájomným spolunažívaním.


Politici najsilnejších štátov Európy si uvedomia, že nemajú dostatok potravinových zásob pre svojich obyvateľov a urobia bezohľadné opatrenie. Použijú smrtiace otravné plyny, aby znížili počet obyvateľov a nedoplatili tak na potravinovú krízu všetci obyvatelia. Je to šokujúce! Bude nám len stačiť dúfať, že sa palmové listy mýlia?


Začiatok občianskych vojen
Spojené štáty americké boli „štartérom“ svetovej finančnej krízy a nielen to. Podľa palmových listov v roku 2012 skolabuje celý americký finančný systém, k čomu sa to teraz celé aj uberá. V spoločnosti nastane totálny chaos, a začne sa ďalšia občianska vojna, ktorá bude medzi východom a západom USA. Až v roku 2017 sa ju podarí skrotiť „spriatelenej zemi severu“ - pravdepodobne Kanade.


Občianska vojna v USA ovplyvní aj Európu – bude narastať inflácia, čo pocítia hlavne obyčajní ľudia. Takisto v Európe začnú občianske vojny najmä v Paríži, Ríme, Madride, či v Londýne. Vatikán prestane existovať, pretože ho dobijú extrémisti, ktorí unesú aj pápeža. Spúšťačom budú prisťahovalci, o ktorých si domáci budú myslieť, že oni sú hlavnou príčinou zlej ekonomiky. Európske občianske vojny však nebudú v takom veľkom rozsahu ako americké, čo je však len slabá útecha.


Najmenej budú krízou postihnuté - prekvapujúco - Rusko a Čína, pretože sa budú vzájomne podporovať. Dokonca v roku 2016 ich armády pomôžu európskym štátom zdolať občianske nepokoje a ekonomickú krízu.


Ďalšie katastrofy, ktoré nás asi neminú
Nepokoje medzi ľuďmi a globálna kríza, budú nič oproti tomu, čo nás čaká v dôsledku klimatických zmien medzi rokmi 2030 až 2034. Golfský prúd začne slabnúť a meniť smer, pretože sa bude stretávať s chladnejšou vodou, v dôsledku roztápania arktických ľadovcov. Na začiatku na to doplatí celá Škandinávia, ktorá by mala zamrznúť, a obyvatelia budú nútení presťahovať sa do teplejších oblastí.


Ďalšia rana má prísť z vesmíru v roku 2046 v podobe planétky, ktorá sa síce so Zemou nezrazí, ale preletí medzi Zemou a Mesiacom. Aj tento prelet však spôsobí silné zemetrasenia, záplavy a výbuchy už dávno nečinných sopiek. Najviac bude postihnutá Kalifornia, časť Japonska sa potopí pod vody oceánu, silné zemetrasenie zažije Nemecko i Anglicko. V Česku sa prebudia dávno vyhasnuté sopky, ktoré zničia územie v ich okolí, a splodiny sa budú šíriť celou Európou, čo vyvolá smrtiace dažde na ľudí, zvieratá a celú prírodu.


Prebudia sa nielen sopky, ale aj dávno zabudnuté choroby ako mor a cholera. Zrodia sa však aj nové neznáme choroby, ktoré podľa palmových listov spôsobia smrť tisíckam ľudí. Jedna z chorôb príde v roku 2023 s africkými utečencami a spôsobí katastrofálne následky, kedy sa človek, ktorý ju bude mať, neubráni ani obyčajnej nádche.


Čo má prísť po týchto katastrofách?
Na ruinách celého sveta má vzniknúť nová spoločnosť, pretože tá skazená tu už dávno nebude. Palmové listy hovoria, že vznikne „Euroázijská únia“, ktorá bude založená na inom hospodárstve a ekonomike. Základom sa má stať bezúročný finančný systém, a má prísť aj „nový zdroj energie“. A v roku 2049 čaká ľudstvo šokujúce odhalenie, kedy sa v Európe i na Blízkom východe nájdu mimozemské artefakty, čo ovplyvní svetové náboženstvá, teda aj kresťanstvo.


Budúcnosť nás podľa palmových listov nečaká vôbec ružová. Keď príde toto zúčtovanie, každý sa bude pýtať kto za to môže. Odpoveď bude jednoduchá, ale krutá. Len my ľudia, naša konzumná spoločnosť, a naháňanie sa za peniazmi a bohatstvom. Stále si myslíme, že za peniaze si môžeme všetko kúpiť. Čo si však človek kúpi za peniaze, keď ich bude mať veľké množstvo, ale nebudú žiadne potraviny, ktoré by si za ne mohol zaobstarať? Vrátime sa tam odkiaľ sme začali, keď ľudia nepoznali peniaze, ale len výmenný obchod.


Podľa všetkých starovekých proroctiev od Mayov, indiánskeho kmeňa Hopi až po Nostradama sa má nový začiatok spustiť v roku 2012. Je to náhoda? Môžeme len dúfať. Prečo každý človek verí, že raz zomrie? Pretože to tak má byť? Prečo ľudia neveria, že naša planéta Zem je už chorá a ľudí príroda už pokladá za vírus, ktorý sa ďalej šíri? Tak ako sa liečime my, keď sme chorí, chce sa vyliečiť aj naša príroda. Ona má na to svoj vlastný spôsob. Veď my sme len jej súčasťou.


Myslíte si, že by váš organizmus fungoval v poriadku, keby ste boli napadnutí rakovinou? Preto nemôže fungovať normálne, ani naša Zem - rakovinou v tomto prípade sme však my ľudia. Tak ako má pud sebazáchovy každý človek, má ju aj naša príroda, bráni sa. Nie sme pánmi sveta, sme stále len poddaní, a vždy aj budeme.

January 29, 2009


Comments:

Posted by: Brano on Feb. 3, 2009, 1:14 a.m.

Comment: Hm, tak o indických palmových listoch je viacero publikácií, nielen od Rittera. Doteraz sa však info o nich nieslo v duchu - každý, kto navštívi knižnicu, má v týchto knižniciach svoj palmový list, kde je jeho minulosť a budúcnosť. To, že tam je aj všeobecné info o svete ako takom, čítam 1. raz. Nechajme sa prekvapkať ;-)

Posted by: Marta on Feb. 3, 2009, 3:21 a.m.

Comment: Nuz ja neviem. Jednoducho nemam rada tieto kvazy vedecke tvrdenia o pohromach ci konci sveta, pretoze uz stali aj mnoho ludskych zivotov. Navyse, neverim ani na indickych ani nijakych inych svatych muzov, prorokov a podobne javy. Samozrejme, teraz kazdy hovori o katastrofach, ved krizu pocituju viac ci menej vsetci. Zemegula a priroda na nej trpia, je nas privela a civilizacia sa s prirodou akosi nevelmi zhoduje. Katastrofarom hra do karat aj tohorocne pocasie, bez ohladu na to, ze pocasie vzdy nejake bolo a nebolo vzdy idealne, navyse, co je idealne pocasie? Kazdy si ho predstavuje inak, priznajme si. Skratka, nehovorim, ze v palmovych listoch nie je nieco napisane, ale... Po prve to vie precitat len ako sa tvrdi malo ludi, po druhe, da sa verit ze to precitaju spravne? A ozaj, co napisal ten T. Ritter. Nic som na internete nenasla, co vsak nemusi byt jeho /Ritterova ani internetova/ chyba.

Posted by: Brano on Feb. 5, 2009, 1:34 a.m.

Comment: Hm, od Rittera som ja nečítal nič, tak neviem poradiť. Inak súhlasím, väčšinou ide o bu-bu-bu a nevenujem pozornosť koncom sveta. Ľudstvo sa jasne zničí samé, netreba ani žiadne prírodné katastrofy. Tu sa spomínajú napríklad asteoridy, supervulkány... Celkom zaujímavá téma, o ktorej sa moc nehovorí, je ale prepólovanie Zeme, ku ktorej dochádza relatívne často. Naposledy pred cca 800 000 rokmi. V histórii Zeme sa stalo, že sa za milión rokov prepólovala niekoľkokrát (dôkazy vedci našli v stuhnutej magme). Predpokladajú, že spôsobuje masívne vyhynutie živočíchov. Zmena severného a južného magnetického pólu vyvolá chaos u zvierat, nehovoriac o našej technike (navigácia...). Bu-bu-bu, ale toto je fakt len otázka času ;-)

Posted by: Vlado on Feb. 7, 2009, 6:21 p.m.

Comment: Hmm, dobre sa to vyvíja. Prepólovanie Zeme, zaujímave. Možno práve vtedy sa skoro nepatrne zmení dlžka sekundy a preto sa skoro všetky systémy zbortia, doslova zlomia lebo to nedokážu eliminovať? Samozrejme okrem tých čo sú v hustejšom prostredí, napr. vo vode. Ale to je len vymyslené :-) :-D :-)

Posted by: Pochybovač on Dec. 10, 2010, 11:43 a.m.

Comment: Mám dojem, že tie všetke udalostí o ktorých sa hovori v proroctvach sú tendenčne cielené , aby budili dojem, že je to skútočne tak.

Sorry, comments are closed for this item.

“Our mission is to preserve, protect and promote the freedom to use, study, copy, modify, and redistribute computer software, and to defend the rights of Free Software users.” FSF

“Our mission is to preserve, protect and promote the freedom to use, study, copy, modify, and redistribute computer software, and to defend the rights of Free Software users.” FSF


LewRockwell.com ANTI-STATE•ANTI-WAR•PRO-MARKET

 LewRockwell.com ANTI-STATE•ANTI-WAR•PRO-MARKET

Recent Features

Recent Blogs

Recent Photos Gallery

Most Viewed No warranty

Links

 • Lauren A. Colby
 • Not f'd — you won't find me on Facebook
 • ANTI-STATE•ANTI-WAR•PRO-MARKET
 • Môj veréjny mediagoblin
 • Kniha vitazstvo nad rakovinou
 • English to Slovak Slovak to English (certified)
 • Video vitazstvo nad rakovinou
 • gentoo.org
 • Made with Django.
 • Go To Project Gutenberg
 • Stanislaw Lem
 • Slashdot
 • [FSF Associate Member]
 • Weather
 • http://www.iherb.com
 • Mastodon