No warranty - Categories - Dá sa tomu veriť ?

Takovéto mejly by měly putovat mezi lidmi

HOVĚZÍ MASO
Pořádný steak, ale i kvalitní gulášek vás může zachránit od řídnutí vlasů. Hovězí totiž obsahuje železo a právě to v poslední době běžné populaci  chybí,  dámy, chcete mít stále krásné a husté vlasy?   Podávejte k večeři kravičku. Ocení to i pánové.


KNEDLÍKY
Možná vás překvapí, že shodnou kalorickou hodnotu s knedlíky má stejné  množství vařených těstovin. Navíc v knedlících je řada zdravých surovin -  například droždí, které obsahuje vitaminy skupiny B, mléko zase vápník a  bílkoviny.  Pokud si knedlíky dáváte jen občas a v rozumných porcích, rozhodně svému zdraví  neuškodíte.      


KÁVA  
Kafaři mají další důvod, proč neskoncovat se svým zlozvykem. Nedávná finská studie, které se zúčastnilo 1400 dlouhodobých pijáků kávy, odhalila, že lidé, kteří pijí tři až pět šálků denně, ve svých čtyřiceti až padesátiletech snižují své šance na propuknutí Alzheimerovy choroby až o 65%  v porovnání s těmi, kdo pijí méně než dva šálky. 
Vědci věří, že za ochrannými účinky kávy stojí kofein a velké množství antioxidantů, které káva obsahuje.  


TLAČENKA 
Samozřejmě, že je tlačenka pro zdraví blahodárná. Hlavně domácí, poctivá. Obsahuje totiž želatinu a ta je velkým zdrojem bílkovin pro stavbu kolagenu. Ten je základní stavební jednotkou tvořící pojivovou tkáň a to především pohybového aparátu, chrupavek, kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Systém je  prostý:  to, co se  vyvaří z prasečích kloubů, kostí i kůže, se pozitivně   podepíše do našeho organismu. A máte snad dojem, že prase vypadá  nezdravě?
Kolagenu se někdy též říká  elixír mládí.   Na něm totiž mimo jiné záleží, jak mladě člověk vypadá a jak se pohybuje. Kolagen je take ve sklovici a v bělmě oka.     


VÍNO   
Není žádnou novinkou, že pravidelná konzumace vína snižuje riziko srdečních onemocnění, prospívá krevnímu oběhu a působí proti rakovinným onemocněním. 
 


- Funguje i proti stresu! Kromě toho pití tohoto moku odbourává stres, čímž vám napomáhá k duševní  i tělesné pohodě.
- Víno kromě alkoholu obsahuje flavonoidy, což jsou látky, které působí jako antioxidanty a pomáhají tělu odbourávat cholesterol. 
- Alkohol navíc zvyšuje hladinu prospěšného cholesterolu a působí proti  shlukování krevních destiček, takže vás chrání proti ucpání tepen.
- Více než 400 vědeckých studií z celého světa dokazuje, že lidé, kteří  dlouhodobě umírněně pijí víno, bývají zdravější než zapřisáhlí abstinenti. 
- Důkazem jsou například Francouzi, kteří mají hodně nízkou úmrtnost na  srdeční a cévní nemocnění. Za jeden z důvodů se považuje každodenní pití  vína při jídle. 
- Říká se, že červené víno je na srdce, ale není to pravda. I bílé je prospěšné.
- Ale pozor, bílé víno má jistou přednost: pomáhá udržovat zdravé plíce.  Popíjet by ho měli hlavně kuřáci, protože mírně snižuje negativní vliv kouření na plíce.     


PIVO 
Samozřejmě, že je také prospěšné. Ale pochopitelně v omezené míře. Vypít denně deset piv je hloupost. Motáte se, přiberete a ještě je to nezdravé. - Pivo má 92 % vody, tudíž nám vydatně napomáhá k dodržování pitného režimu.
  - Je zdrojem vitaminu skupiny B. Je jich hned několik a mají vliv na naši pokožku. Zlepšují její pružnost. A lékaři občas pivo doporučují jako součást léčby při ekzému, akné a lupence.
- Je protistresové. Věděli jste např., že chmel patří do čeledi konopovitých   rostlin? Tedy jako marihuana. 
- Proti infarktu! Roztahuje cévy a snižuje hladinu cholesterolu. Vědci prokázali, že nejmenšímu riziku infarktu jsou vystaveni muži, kteří  vypijí 1 - 2 piva denně.
- Zažene Alzheimera. Je totiž bohaté na vitamín B2 a křemík. 
- Pivo ničí špeky. Při odbourávání alkoholu v našem těle vznikají volné radikály, které se podílejí na rozkládání tuku. Zacvičte si, dejte si pivo a proces spalování může  frčet. Pivo po výkonu je vážně dobré. 
- Alkohol a další látky zpomalují uvolňování vápníku z kostí. Je to dobré i pro ženy, které se potýkají s problémy menopauzy. Občasná sklenice piva  pomůže i v boji s osteoporózou. 
- A je dobré i proti chřipce. Což je poslední objev japonských vědců. Chmel  totiž obsahuje humulon, což je látka, která má protizánětlivé účinky a chrání tělo před  viry, které napadají plíce a působí dýchací potíže.       
 


Tak ahoj.
Jdu si otevřít lahvinku vína, pak si dám půl kila tlačenky a nakonec to zapiji pivem - musím něco udělat pro své zdraví! 
Smile-tpvgames.gifSmile-tpvgames.gifSmile-tpvgames.gif

July 15, 2015


Comments:

Sorry, comments are closed for this item.

“Our mission is to preserve, protect and promote the freedom to use, study, copy, modify, and redistribute computer software, and to defend the rights of Free Software users.” FSF

“Our mission is to preserve, protect and promote the freedom to use, study, copy, modify, and redistribute computer software, and to defend the rights of Free Software users.” FSF


Powered by GNU

Powered by GNU

Recent Features

Recent Blogs

Recent Photos Gallery

Most Viewed No warranty

Links

 • Lauren A. Colby
 • Not f'd — you won't find me on Facebook
 • ANTI-STATE•ANTI-WAR•PRO-MARKET
 • Môj veréjny mediagoblin
 • Kniha vitazstvo nad rakovinou
 • English to Slovak Slovak to English (certified)
 • Video vitazstvo nad rakovinou
 • gentoo.org
 • Made with Django.
 • Go To Project Gutenberg
 • Stanislaw Lem
 • Slashdot
 • [FSF Associate Member]
 • Weather
 • http://www.iherb.com
 • Mastodon