„Podľa jednej hypotézy ľudstvo ohlúplo životom v modernej civilizácii. Ľudia zovšedneli, začali sa na seba podivuhodne podobať v spôsobe, ako sa odievajú, zabávajú, žijú, a aj po stránke duševnej. V časopisoch o tom úkaze vychádzali články, ale rozumelo im už veľmi málo ľudí. Každý hovoril to isté, ba neskôr aj to isté cítil. V súvislosti s niektorými javmi jedni výskumníci podozrievali kino, druhí rádio, ďalší časopisy a zasa ďalší pripisovali zodpovednosť za celú tú duchovnú jednotvárnosť života neviditeľným režisérom. Obžaloba znela, že ľudstvo sa čoraz väčšmi vzdáva prepychu samostatného myslenia a individuálneho výrazu a hovorí tak, ako keby omieľalo text nejakej veľkej, všeobecnej bruchovravy…“
Márai Sándor
Pôvodne to bolo na "http://nina450.wordpress.com/2013/08/06/nevzdavajme-sa-samostatneho-myslenia/":http://nina450.wordpress.com/2013/08/06/nevzdavajme-sa-samostatneho-myslenia/ "zrusene":http://nina450.wordpress.com/2013/08/06/nevzdavajme-sa-samostatneho-myslenia/
Sorry, comments are closed for this item.
“The principle goal of education is to create men who are capable of doing new things, not simply of repeating what other generations have done - men who are creative, inventive and discoverers” –Jean Piaget
“The principle goal of education is to create men who are capable of doing new things, not simply of repeating what other generations have done - men who are creative, inventive and discoverers” –Jean Piaget
Posted by: Jožko on Aug. 13, 2013, 6:08 a.m.
Comment: Co je štěstí ? Muška jenom zlatá :-)
Posted by: Valdo on Aug. 23, 2013, 9:49 p.m.
Comment: Čo na tom záleží, či muška, či mušisko. Podstatné je, že lieta :D